Nejlevnější povinné ručení

Co ovlivňuje ceník povinného ručení aneb jak získat nejlevnější povinné ručení

Kalkulačka povinného ručení na našich stránkách je vždy aktualizovaný dle nejnovějších ceníků. Vyplněním kalkulátoru tak vždy získáte aktuální cenu povinného ručení!

Sazby povinného ručení

Je jasné, že pokud porovnáme dané vozidlo v sazebníku povinného ručení každé pojišťovny (pomocí naší kalkulačky), dostaneme se k různým cenám pojištění. Je to z toho důvodu, že každý sazebník povinného ručení zohledňuje jiné parametry výpočtu. Výpočet je nejvíce ovlivňován výší bonusu za jízdu bez nehod a objem válců vozidla, v našem případě hraje důležitou roli i výkon vozidla, místo bydliště a stáří vozidla.

Další důležitou roli v ceně povinného ručení v našem příkladu hraje samozřejmě bydliště a stáří držitele vozidla. Téměř každá pojišťovna ve svém ceníku povinného ručení má rozdílné sazby pro klienty z velkých měst a malých obcí. Věk provozovatele, stejně tak jako stáří vozidla, zpravidla ovlivňují cenu v řádu 5% až 20% procent.

Ve shrnutí můžeme říci, že ceník povinného ručení je zpravidla složen z tabulek, které tvoří objem válců, výkon, bydliště, věk, stáří a hmotnost vozidla, doba jízdy bez nehody (dle této hodnoty se stanovuje bonus) a v poslední řadě zvýhodnění a slevy. Nejčastěji se jedná o slevy za jiné platné pojistné smlouvy, za používání zimního pneu nebo akční či obchodní slevy.

Porovnání povinného ručení

Naštěstí nemusíte prohledávat sazebník povinného ručení, ale jednoduše zadáte těchto několik parametrů do kalkulačky povinného ručení a vše zjistíme za Vás. Výpočet se provede zcela automaticky a do pár vteřin víte, kolik Vás povinné ručení bude stát. Mimo ceny můžete porovnat např. připojištění čelního skla, úrazu přepravovaných osob či pouze řidiče vozidla, rozšířené asistenční služby nebo pojištění zavazadel.


Pokud máte zájem seznámit se blíže s jednotlivými konkurenčními nabídkami povinného ručení od jednotlivých pojišťoven, pak vám zde nabízíme odkazy na specializované stránky povinného ručení, které se věnují pouze jednotlivým pojišťovnám. Povinné ručení Axa vyniká nadstandartními službami. Povinné ručení ČSOB je taková klasika v povinném ručení, povinné ručení Slavia je takovým českým drakem, konkurujemu vcelku úspěšně povinné ručení ČPP, které patří do pojišťovacího konglomerátu VIG, kam patří i povinné ručení Kooperativa.

Naším tipem pro chvíli kdy si budete hledat pronájem bytu je www.vlastnici.cz

Navštivte online svět výpočtů a nejlepších cen na kalkulačka.eu

Chcete-li se dozvědět téměř vše o povinném ručení pak se zde dozvíte jak najít nejlevnější povinné ručení, jak ho nejlépe srovnat, jak vybrat online i jak dát výpověď z povinného ručení. Samozřejmostí je poradenství pro nejrůznější případy, statistiky povinného ručení i příběhy ze života.